sgbGruba GB czyli spółdzielcza grupa bankowa, która skupia lokalne banki spółdzielcze. Jest czymś na kształt BPS, można powiedzieć, że to konkurencja.

Podobnie jak inne banki spółdzielcze, Grupa SGB ma ciekawą i bogatą ofertę dla firm i dla klienta indywidualnego, a także dla rolników. Dodatkowo Gruba SGB pośredniczy w pozyskiwaniu środków i funduszy od innych instytucji. Dlatego szczególnie rolnicy i firmy powinny zainteresować się ofertą tej grupy banków, ponieważ mogą wiele na tym skorzystać.

Czy warto korzystać z oferty SGB

Wszystko zależy od tego jaka oferta nas interesuje. Czy chodzi o kredyt hipoteczny, kredyt firmowy, a może lokaty lub konto bankowe?

Najlepiej jest porównać sobie poszczególne oferty, które wydają nam się ciekawe, do tych z których korzystaliśmy dotychczas. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie SGB.

Czy SGB sprawdza BIK?

To pytanie często pojawiało się na forach internetowych. Otóż Grupa SGB jak inne banki, sprawdzają BIK. Być może są mniej restrykcyjne jeśli chodzi o zdolność kredytową, natomiast bezwzględni dla dłużników. Stąd warto nie mieć długów lub spłacać je w terminie, jeśli chcemy skorzystać z oferty banku SGB.

Czy SGB ma leasing?

Grupa oferuje zarówno leasing samochodowy, jak i kredyt samochodowy. Wszystko zależy od tego co nas bardziej interesuje. W wielu przypadkach leasing wydaje się bezpieczniejszy, jednak w kosztach, to kredyt jest tańszy – wybór należy do Ciebie.

Nowoczesna bankowość

Wszystkie usługi banku, takie jak zaciągnięcie kredytu czy założenie konta bankowego, możemy wykonać przez internet. To duże udogodnienie, ponieważ wszystkie banki komercyjne, stosowały to już od dawna, a banki spółdzielcze wprowadzają to sukcesywnie już od kilku lat.

Plusy banków SGB

Dużym plusem tego typu bankowości jest fakt, że mamy do czynienia z lokalnymi placówkami.

Te zazwyczaj liberalnie podchodzą do kwestii takich jak kredyty na firmę.

Możemy uzyskać od nich lepszą zdolność kredytową niż w bankach komercyjnych. Na pewno warto iść i sprawdzić ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *