Największe banki spółdzielczeW ostatnich tygodniach opowiedzieliśmy wiele ciekawostek na temat banków spółdzielczych. Często pytacie o różne rankingi jeśli chodzi o kwestie tej grupy banków. Pisaliśmy już o najlepiej rozwijających się i przynoszących największe dochody bankach spółdzielczych. Pisaliśmy zarówno o SGB, jak i BPS.

Ostatnio często pisaliście o tym, aby porównać największe banki spółdzielcze, jednak nie mamy pewności o jaką „wielkość” chodzi Wam dokładnie. Czy to kwestia wielkości placówki, generowanych przychodów czy może jakiejś innej miary.

Rankingi banków spółdzielczych

Ciężko było znaleźć największe banki spółdzielcze, gdyż jak już wcześniej wspomniane, nie wiedzieliśmy na czym dokładnie bazować. Dlatego postaraliśmy się sprawdzić nieco inne kwestie wielkości banków spółdzielczych i na tej podstawie odniesiemy się do głównego tematu.

Najlepsze banki spółdzielcze w rankingu miesięcznika „NBS” 2013

Miesięcznik NBS przeprowadza rankingi odnośnie banków. Według tego miesięcznika, największe banki spółdzielcze to (pierwsza trójka):

  • Krakowski Bank Spółdzielczy w Krakowie,
  • Wielkopolski Bank Spółdzielczy w Poznaniu,
  • Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie,

Kolejnymi rankingami były na przykład:

W kategorii „Najefektywniejsze banki” zwyciężyły:

  • Spółdzielczy Bank Rzemiosła i Rolnictwa w Wołominie,
  • Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie,
  • Powiślański Bank Spółdzielczy w Kwidzynie;

Jeśli chcecie zobaczyć więcej tego typu rankingów, można poczytać o nich tutaj: https://www.bs-przemkow.pl/aktualnosci/158-urodzinowy-2

Czy warto korzystać z takich rankingów?

Z punktu widzenia klienta, takie rankingi banków spółdzielczych są jedynie miłym wyróżnieniem. Mają mały wpływ na promocję wśród klientów, gdyż banki spółdzielcze zazwyczaj są bankami lokalnymi. To że bank spółdzielczy XYZ w jednym mieście jest najlepszy, skoro i tak nie skorzysta z niego klient z innego miasta.

To główna przewaga banków komercyjnych, nad bankami spółdzielczymi. Bank komercyjny gdy prowadzi w rankingu, to reklamuje się na całą Polskę, gdyż to jedna marka, mająca wiele placówek. W przypadku lokalnego banku spółdzielczego, się to nie sprawdzi, gdyż to działanie lokalne.

Mimo wszystko, jeśli Twój bank spółdzielczy został wyróżniony, być może warto skorzystać z jego usług.

Powodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *