rankingKrótkie przypomnienie tego w jaki sposób działa bankowość spółdzielcza. Jest to jakby sieć banków, które działają pod tym samym brandem, mającą podobne zasady organizacyjne, jednak tak naprawdę działając nieco odrębnie.

Gdyby móc porównać banki spółdzielcze do rodzajów firm, to jest to coś w rodzaju dużego holdingu, który zrzesza małe banki lokalne. Jednak placówki tych banków mają często bardzo różne oferty, a często też różnią się zasadami działania, a nawet identyfikacją wizualną.

Na co stawiają banki spółdzielcze

W zależności od regionu, miasta i placówki, banki spółdzielcze dostosowują się do nieco innego klienta. W miastach i miasteczka zurbanizowanych, które charakteryzują się występowaniem małych firm lokalnych, bank spółdzielczy będzie dostosowywał swoją ofertę głównie pod takiego klienta.

W przypadku okolicy, gdzie występują rolnicy, ta oferta będzie nakierowana głównie na rolników i będzie zachęcała ich do kredytów, do zaciągania dotacji za pośrednictwem banków itd.

Ranking banków spółdzielczych – czy ma sens?

Ludzie od zawsze poszukują rankingów, porównywarek, zestawień. W tym przypadku – w przypadku banków spółdzielczych, taki ranking wydaje się trudny do przygotowania. Wszystko zależy od tego na jakiej podstawie będziemy oceniali dany bank. Czy to kwestia dochodu jaki wygenerował w danym okresie, czy może na podstawie zadowoleń klientów?

Ponadto tego typu ranking wydaje się zbędny z punktu widzenia klienta. Zwróćcie uwagę, że banki spółdzielcze są rozrzucone po całej Polsce. Co da klientowi z Gdańska fakt, że Bank Spółdzielczy w Zakopanem oferuje najlepszą lokatę. Prawdopodobnie ten klient nie pojedzie na drugi koniec Polski, tylko po to aby założyć lokatę.

Jeśli porównujemy banki, to w danym mieście mamy ich sporą ilość i poszukując „najlepszej lokaty”, mamy do wyboru kilka lub kilkanaście banków, dlatego banki spółdzielcze w naszym mieście, należy zestawiać z innymi bankami komercyjnymi.

Najlepsze banki spółdzielcze

Mimo to, dla wytrwałych i najbardziej upartych, mamy TO. Są to rankingi banków spółdzielczych z całej Polski, tworzone na podstawie wyników finansowych.

Pierwsza trójka to banki spółdzielcze z Katowic, Sanoka i Brodnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *