Poniżej przedstawiamy naszą wyszukiwarkę najtańszych pożyczek na dowód. Bez formalności i zaświadczeń. Dla każdego.

Pierwsze serwisy pożyczek społecznościowych zaczęły pojawiać się w polskiej sieci internetowej w 2008 roku, kiedy to nagle wystartował serwis Kokos.pl, skutecznie zdobywając większą część rynku, przed przygotowywanym od kilkunastu miesięcy serwisem Monetto.pl. Wkrótce w polskim Internecie użytkownicy mogli obserwować prawdziwy wysp różnego rodzaju serwisów spełniających ideę Social Lendingu. Wszystkie te serwisy dążyły do tego, aby pośredniczyć w udzielaniu pożyczek pomiędzy osobami prywatnymi.

Na czym polegają pożyczki społecznościowe

Pożyczki społecznościowe zakładają, że dana osoba poszukuje finansowania poza systemem bankowym, a inna posiada kapitał, który chce korzystnie zainwestować udzielając właśnie pożyczek społecznościowych. Ta zasada wydaje się być bardzo prosta. Jedynym problemem, z jakim muszą zmierzyć się serwisy oferujące pożyczki społecznościowe, są nieuczciwi pożyczkobiorcy (źródło).

W serwisach social lending w Polsce prowadzona jest różnego typu weryfikacja użytkowników. Najczęściej opiera się ona na przelewie weryfikacyjnym z konta użytkownika na konto serwisu. Weryfikacja może też dotyczyć wielu innych danych użytkownika i sprawdzania jego stanu zadłużenia w dostępnych bazach informacji kredytowej.